Tak ešte raz hanbite sa profesori Hašta a Heretik. Tak veru nie ste v očiach mnohých našich občanov hodnotení ako vážení profesori Hašta a Heretik. Ale prečo máme byť prekvapení týmto Vašim činom-veď nie je tak prvý ani posledný raz.
No čo už. Tak dvaja naši profesori z odboru psychiatrie idú úplne nekompetentne zverejneným otvoreným listom predsedovi vlády Ficovi verejne podporovať tú našu všetkého schopnú a skompromitovanú opozíciu. Podotýkam profesori v odbore psychiatrie sa nehorázne pasovali za odborníkov v oblastiach politológie a hodnotia u nás demokraciu a medzinárodné postavenie štátu. Ako píšu inde väčší odborníci obaja páni majú hlavne liečiť alebo sa majú vyjadrovať k oblasti, ktorá je príbuzná ich vzdelaniu. Nikto im nebráni sa vyjadrovať k veciam verejným ako občanom, ale zastrešovať sa svojim odborným vzdelaním a nejakou záujmovou skupinou? Neetické. Odporúčam si nám všetkým pozrieť aj na ten zoznam týchto akože odborníkov na demokraciu a medzinárodné postavenie Slovenska, ktorý siaha od Ružomberka až po Bratislavu. Aspoň budeme vedieť nedajbože pri kontakte s nimi s kým máme tú česť. Veď išli verejne s kožou na voľný trh do politického ringu. A tak nič sa nedá robiť-mlieko je rozliate sa hovorí -a tento politický ring je nemilosrdný. Tak uvidíme.
Niekoľko poznámok k obsahu listu, ktorý žiaľ obsahuje aj klamstvá zo strany autorov tohoto otvoreného listu. Prvé klamstvo-vraj premiérovo správanie sa vyznačuje mocensko-autoritatívnym štýlom a klamaním. Páni omyl-premiér dodržiava všetky princípy demokracie a koná podľa ústavy a všetkých právnych predpisov EÚ a Slovenska. Druhé klamstvo-vraj premiér útočí na rodiny opozície ako v prípade Šimečkovcov. Páni omyl-výnimočné dlhoročné pripojenie celej rodiny Šimečkovcov na dotácie zo štátneho rozpočtu bolo podľa väčšiny zvolených zástupcov v parlamente vyriešené podľa demokratických pravidiel. Riešenie tohoto problému na verejnosti predsa nie je útokom na rodinu Šimečkovcov. Tretie klamstvo-vraj premiér na svojich manifestáciách so svojimi straníkmi povzbudzovali dav k vulgárnym označeniam vtedajšej prezidentky. Páni omyl-čo je známe premiér na na tejto manifestácii nebol prítomný a predstavitelia strany Smer-SD vyzvali účastníkov manifestácie sa zdržať takýchto výrokov. Takto by sa dalo pokračovať a postupne vyvracať každé jedno ustanovenie otvoreného listu ako sú konštatovania o nespokojnosti väčšej časti obyvateľov Slovenska, o posilnení moci premiéra, o devastácii kultúry, o iniciatívach ktoré sú v rozpore s politikou EÚ a NATO, o demokraticky zvolenom prezidentovi Ukrajiny a iné polopravdy a klamlivé konštatovania. Trápne a trápne-tak čo je väčšia devastácia kultúry ako čítanie nejakých politických prehlásení hercov pred a po predstavení v SND alebo nekultúrne sa otáčanie chrbtom sa zamestnancov SNG voči riaditeľovi tejto inštitúcie pri uvádzaní výstavy? A boli ste ticho, profesori psychiatrie a aj tí zo zoznamu. Trápne a trápne-tak čo je väčšia dehonestácia osôb ako prinesenie rakvy pre ministerku kultúry pred budovu ministerstva alebo prezentované kreslené a či drevené imitácie šibeníc s príslušnými nápismi a výkrikmi prítomných osôb na stretnutiach opozície? A boli ste ste ticho, profesori psychiatrie a aj tí zo zoznamu.
Okrem toho -na toto je pre Vás všetkých jedna jednoduchá otázka -kde ste boli v rokoch 2020-2023 keď dochádzalo k porušovaniu demokratických princípov riadenia štátu a nikto z Vás nepísal nikomu otvorené listy ani ste nikoho nevyzývali odísť z politiky. Škoda, vtedy to naozaj bolo potrebné. A Vy nič. Ani ste sa v rokoch 2020-2023 na nijakom psychiatrickom zjazde nevyjadrovali k vtedajšej politickej situácii, kde aj podľa rozhodnutí ústavného súdu a medzinárodných súdov prišlo k porušovaniu základných práv a slobôd a tým ak porušovaniu princípov demokracie. Škoda, vtedy to naozaj bolo potrebné. A vy nič.
A tak profesori psychiatrie Hašta a Heredik povedané tak slovensky-komu niet rady tomu niet pomoci. A tak profesori psychiatrie Hašta a Heredik také moje občianske konštatovanie voči Vášmu až nezodpovednému a nečestnému konaniu.